V Berouně začala rekonstrukce nádražní budovy.

Správa Železnic 27. srp 2020

Středočeské město Beroun se bude moci pyšnit kompletně zmodernizovaným nádražím. K nedávno zrekonstruované stanici se teď přidá i nádražní budova, kterou tvoří komplex tří vzájemně propojených budov.

Její rekonstrukci zahájila Správa Železnic včera (t. j. 26. 8. 2020). Stavební práce potrvají dva roky, hotovo má být v létě 2022.

„Zahájení rekonstrukce nádražní budovy v Berouně je dalším příkladem rozsáhlých investic, které směřují v posledních letech na železnici. V současné době se jenom ve Středočeském kraji realizují rekonstrukce výpravních budov za 374,4 milionů korun. Největší je právě Beroun za 288 milionů korun, práce probíhají i v Mnichově Hradišti, Křivoklátu a Lysé nad Labem,“ říká ministr dopravy a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (nestr. za ANO).

Rekonstrukce bude zahrnovat novou fasádu a její zateplení, novou střechu, výměnu oken a dveří, nové podlahy, výměnu interiérových dveří a úpravu povrchu stěn a stropů.

V odjezdové hale dojde k větším přesunům, přemístění pokladen a vzniku dalších komerčních prostor.

„Berounské nádraží si rekonstrukci zaslouží už jenom z pohledu své vytíženosti. Na úrovni Středočeského kraje jde o druhou nejfrekventovanější stanici, denně ji využije zhruba šest tisíc cestujících. Chceme jim přinést odpovídající komfort a celý objekt významně oživit,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda s tím, že rekonstrukce bude probíhat po etapách. Odjezdová hala tak bude cestujícím k dispozici, i když v omezeném režimu.

V celém komplexu budov se dále vybudují nové rozvody (kanalizace, voda, topení, elektroinstalace). Budova se nově vybaví systémem chlazení a výměny vzduchu.

Stavební práce se dotknou i podzemních podlaží, kde se provede nová hydroizolace stěn pod úrovní terénu, sanace sklepních prostor i odstranění vlhkosti. Rekonstrukce bude dále řešit rozšíření informačního a kamerového systému.

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.