Nové nástupiště v Praze-Vršovicích. Zlepšení nebo zhoršení podmínek?

Nádraží 14. led 2020

Vršovické nádraží. ZDROJ: Wikipedie

Dne 15.12.2019 začal platit jízdní řád 2020. Mimo změny dopravců na několika tratích se také začalo používat nové nástupiště číslo 4 na nádraží Praha-Vršovice. Nástupiště je krásné, ale přesto má jednu nevýhodu: Od nádražní budovy k ní nevede podchod, ani nadchod!

Podle našich informací má být podchod hotov v polovině roku 2021. Ale nebojte, Pražský radní Adam Scheinherr (32, Praha Sobě) řekl deníku Blesk: "V květnu zprovozníme provizorní lávku."

V obrázku níže je nakresleno, jak se na 4. nástupiště dostat. Máte dvě možnosti: Buď můžete jít pěšky 1,5 kilometru po ulicích: Vršovická, Otakarova, Čestmírova a Bartoškova nebo jet autobusem linky 193 na zastávku Náměstí Bratří Synků a půl kilometru pěšky po ulicích Čestmírova a Bartoškova.

Na nástupiště vede cesta staveništěm, takže pro vozíčkáře a osoby s omezenou schopností pohybu je docela oříšek se na nástupiště dostat. Z nástupiště odjíždějí vlaky linek S8 (Praha-Vršovice-Vrané nad Vltavou a Čerčany) a S88 (Praha-Vršovice-Vrané nad Vltavou-Dobříš). Dohromady ze 4. nástupiště odjíždí asi 30 vlaků za den. Doufáme, že až se budou stavět nová nástupiště jinde v ČR, projektanti budou dřív myslet na to, jak se cestující na nástupiště dostanou.

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.
GamerHost Banner