Trať ze Suchdola nad Odrou do Nového Jičína projde opravou.

Správa Železnic 20. kvě 2020

Fotografie: Jednotky 814, které zajišťují dopravu trati 278. Autor fotografie: Honza Groh (Jagro) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Odkaz

Trať spojující přestupní stanici Suchdol nad Odrou s Novým Jičínem projde opravou.  Správa železnic aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele stavby, která mimo jiné zahrnuje opravu traťové koleje, úrovňových křížení, mostních objektů a zastávky Šenov u Nového Jičína. Náklady na opravu se předpokládají na 80 milionů korun. Stavba umožní zvýšení traťové rychlosti, což má za výsledek zvýšení kvality vlakové dopravy v regionu.

Celkem se bude opravovat kolej v délce 3,7km. V úseku se provedou práce na železničním svršku a spodku, čištění štěrkového lože a úprava odvodnění. Opraví se také dvanáct propustků, jeden most, sedm přejezdů a tři přechody. Zastávka Šenov u Nového Jičína získá nástupiště s bezbariérovým přístupem a také opravenou čekárnu a osvětlení.

Stěžejní výlukové práce jsou naplánovány v prázdninových měsících.

Po dokončení stavby bude zvýšená traťová rychlost ze 40 km/h až na 50 km/h v úseku dlouhém přes 5 km, trať má celkovou délku 8,4 km.

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.