Pokus o zrušení znělky v Brně nastal již dříve.

Správa Železnic 7. bře 2020

Obrázek: Rakouský RailJet ve stanici Brno hl.n. Autor obrázku: Miropiro – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Odkaz

Aktuálně se na železnici řeší jedno téma a to jsou nádražní znělky, které Správa železnic aktuálně nenápadně ruší. Důvodem rušení je zjednodušení nádražního hlášení.

O tématu jsme psali dříve v předchozích článcích.

Z vyjádření mluvčího IDS JMK Květoslava Havlíka jsme se v článku "Objevila se šance na vrácení znělky na Brno hl.n." dozvěděli, že náklady na autorské práva znělky "Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem" nehradí správce nádraží tedy Správa železnic, ale IDS JMK. Některé čtenáře deníku TrainRail.eu zajímal důvod, proč tomu tak je.

Bohužel již dříve se tehdejší SŽDC pokusila o zrušení znělky na brněnském hlavním nádraží. Tehdejší situaci zachránilo IDS JMK a jejich návrh, které zachránilo již známou znělku od zrušení.

"Snaha o zrušení melodie byla ze strany SŽDC již před několika lety. V té době bylo se SŽDC dohodnuto, že SŽDC bude znělku na Hlavním nádraží používat, pokud s tím nebude mít další náklady. Proto autorské poplatky platí naše společnost." sděluje Havlík deníku TrainRail.eu.

O to víc mrzutější krok je, že Správa železnic nedala IDS JMK o zrušení vědět. O tomhle tématu jsme psali již zde "Objevila se šance na vrácení znělky na Brno hl.n.".

Proti rušení nádražních znělek již vznikla petice, kterou můžete podepsat ZDE. "Správa železnic ruší nádražní znělky, již vznikla petice."

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.