Objevila se šance na vrácení znělky na Brno hl.n.

Správa Železnic 6. bře 2020

Autor: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, Odkaz

Správa železnic nenápadně ruší znělky ve stanicích. Již jsme na toto téma napsali dva články. "Správa železnic ruší nádražní znělky, již vznikla petice." a "Správa železnic se vyjádřila k mizení nádražních znělek"

Nedávno v komentářové sekci příspěvku IDS JMK na jejich facebookové stránce se vyskytla malá diskuze o rušení nádražních znělek. Přesněji se jednalo on příspěvek, kde IDS JMK napsalo příspěvek o rekonstrukci brněnského hlavního nádraží. IDS JMK reagovalo na tuto skutečnost poměrně negativně "Ani naše společnost nebyla o zrušení znělky informována. Zvažujeme, případné další kroky."

Proto jsme se zeptali jak se situace bude vyvíjet nadále.

Správa železnic je připravena na oficiální jednání s IDS JMK. Bližší informace zatím nemají.

IDS JMK je pro znělky. "Lze chápat snahu o standardizaci. Na druhou stranu však považujeme za vhodné, aby města či kraje měly možnost si určit, jaká znělka bude na nádražích v jejich oblastech použita. Věřím, že po důkladném zvážení všech souvislostí Správa železnic svůj záměr přehodnotí." dodává serveru TrainRail Květoslav Havlík, IDS JMK.

IDS JMK se o rušení znělek dozvědělo díky facebookové výzvě v komentářích o podepsání petice.

Autoři petice uvádějí, že důvod je jasný "Správa železnic nechce platit za autorská práva", avšak pravda je jiná. Právě IDS JMK hradilo náklady za autorské práva ve stanici Brno hl.n.

Už jen příznivcům znělek stačí trochu štěstí a znělka se třeba opět objeví. ????

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.