Na síti Správy železnic přibývá bezbariérových nádraží

Správa Železnic 21. zář 2021

(Zdroj fotografie: NovinyVM.cz)

Správa železnic pokračuje v zajišťování bezbariérovosti vlakových stanic a zastávek.

V letošním roce SŽ dokončuje, nebo již zrealizovala stavební akce na téměř tří desítkách nádraží po celé ČR, která budou lépe přístupná osobám se sníženou schopností pohybu a orientace.

Dalšími projekty v této oblasti budou spuštění interaktivní mapy bezbariérové přístupnosti a nákup nových zdvihacích plošin pro vybraná nádraží.

V průběhu roku 2021 získaly bezbariérový přístup na nástupiště a do výpravní budovy stanice Křižanov a Lhotka nad Bečvou, Praha - Vršovice, Řetenice a Pačejov.

Po rekonstrukcích a opravách jsou navíc přístupné pro všechny výpravní budovy v Horažďovicích, Hustopečích u Brna a Strakonicích, na rychlíkové zastávce Litoměřice město to platí i pro přilehlé nástupiště pro vlaky ve směru na Ústí nad Labem.

Nádraží Litoměřice město po rekonstrukci (Zdroj: Litoměřicko24.cz)

Zcela bezbariérová budou po dokončení prací také zastávky Praha - Zahradní město, Duchcov, Chotějovice a Želénky.

Dokončované nádraží Praha - Zahradní město (Zdroj: Zdopravy.cz)

Na nově zrenovovaná nástupiště v Babicích u Šternberka, Újezdu u Uničova, Uničově zastávce, Šluknově a Mladějovicích se od září 2021 dostanou pohodlněji i lidé na vozíku, či s jiným pohybovým omezením.

V rámci probíhajících investičních akcí Správy železnic budou bezbariérově přístupné také stanice Praha-Horní Počernice, Praha-Radotín a Roztoky u Prahy.

Nezbytné stavební úpravy budov a nástupišť budou součástí dalších rekonstrukcí, které Správa železnic hodlá zahájit do konce letošního roku v Bystřici pod Hostýnem, Vsetíně a Kladně.

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.