Česká železnice se připravuje na silnou bouři.

Správa Železnic 9. úno 2020

Celým internetem koluje zpráva o bouři a výstraze ČHMÚ o silné bouři, která nás zasáhne od 9.2.2020 18:00 a přetrvá do pondělí.

Bouře dle ČHMÚ bude nejhorší v Čechách. Lépe na tom budeme na Moravě a ve Slezsku.

Správa Železnic aktivně na svých sociálních sítích upozorňuje na tuto bouři a možné problémy, které mohou nastat. Aktivně upozorňuje na svých FB a WWW stránkách na existenci GRAPPU, kde můžeme sledovat aktuální provoz. Rovněž upozorňuje, že v případě nebezpečí na trati může zastavit provoz, či nakázat vlaku, aby dojel do nejbližší stanice a zde svoji jízdu ukončil.

České Dráhy také nezahálely a aktivně upozorňují kde to jde. Slibují zvýšenou pohotovost zaměstnanců. Strojvedoucí také budou žhavit náhradní lokomotivy, které mohou kdykoliv vyjet. Také žádá své cestující, aby se na cestu vybavili zásobou tekutin a jídla popř. vzít si své léky. Stejně tak jako Správa Železnic ČD upozorňují cestující, aby sledovali dění na trati na webu Českých drah.

"V depech budou připraveny pohotovostní lokomotivy a ve vybraných stanicích zásoby vody a občerstvení pro cestující" zmiňují České Dráhy na svých webových stránkách.

RegioJet upozorňuje cestující na webu a FB stránkách, kde cestující žádá, aby svojí cestu přehodnotili a vybavili se např. léky.

LeoExpress na bouři nereaguje.

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.