Nahradí Vectron s Railjet soupravou Pendolino nebo InterJet?

ČD 4. čvn 2023

České dráhy se společností Siemens vyzkoušely ve dnech 22. - 24. března kompatibilitu Vectrona s netrakční jednotkou Railjet. Cílem testu bylo otestování a doladění spolupráce softwaru na lokomotivách řady 193 (Vectron) a modrých netrakčních jednotek RailJet. Cíl testu měl za úkol otestovat a doladit software na Vectronu, které provozují ČD. Ověření probíhalo také na spolupráci lokomotivy a jednotky v tažném a sunutém režimu. Dále probíhalo ověření součinnosti ovládacích prvků včetně např. stranově selektivního ovládaní dveří.

Díky ověření spolupráce lokomotiv Vectron a jednotek Railjet můžeme v budoucnosti pružně reagovat na provozní potřeby např. při závadě plánované řady lokomotiv 1216 nebo při nasazení jednotek Railjet jako náhrad za Pendolina nebo InterJety do Ostravy a Chebu

uvedl Tomáš Mohr, ředitel odboru provozu osobní dopravy Českých drah.

Pro testovací účely byla přiřazena lokomotiva 193.683 společnosti Siemens Vectron pronajatá od společnosti RSL a souprava Railjet č.01.

22. března probíhaly statické zkoušky v areálu provozního pracoviště Praha jih, následně byla souprava nasazena na vlaky Západní expres (23. března na spoje IC 566 a 557 v úseku Praha - Stříbro - Praha (z důvodu plánované výluky), 24. března na spoje IC 566, 559, 560 a 565 v trase Praha - Cheb - Praha).

Tagy

Jiří Javůrek

Blázen do vlaků, aut, elektriky a moderní technologie. Kontakt: javor.cekuj@seznam.cz , instagram: @javor_vlaky

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.