Recenze: LeoExpress na Orlickoústecku

LeoExpress 18. led 2020

Jednotka Alstom Lint ZDROJ: Petr Kývala TrainRail.eu

Dne 18.1.2020 jsem měl možnost jet do Ústí nad Orlicí vyzkoušet nové regionální vlaky dopravce LeoExpress.

LeoExpress zde jezdí jednotkami Alstom Lint, kterých si pronajal 15. Část z nich pronajal Arrivě, která si mimochodem tyto jednotky pochvaluje.

Absolvoval jsem jízdu z Ústí nad Orlicí do Letohradu a zpět. Byl jsem příjemně překvapen. Motorová jednotka byla tichá. Skoro ani nebylo poznat, že je motorová. Průvodčí příjemně pozdravil a poprosil mě o jízdenky, jelikož jsem si chtěl zkusit nákup přes aplikaci, tak stačilo ukázat doklad z mailu nebo aplikace. Co jsem si všiml, tak IREDO karty jsou již podporované. Také mě mile překvapilo, že cestujícímu nestihl přijít doklad, tak se prokázal výpisem z účtu a ten mu byl uznán. WiFi byla v úseku, kde jsem jel dostatečná. Zásuvky fungovaly. Záchod bych prostorný. Potěšilo mě také, že jsem objevil u dveří letáčky s jízdním řádem.

Avšak jsem objevil tři vady na kráse. První je, že dveře na záchod jsou posunovatelné, a tak jdou otevřít hůř. Hůř se mi orientovalo, díky tomu, že nejsem zdejší a není zde informační systém. Nutné je také zmínit zbytečné kouření pod dráty.

V jednotce můžeme najít sedačky v dvojím uspořádáním. Prvním jsou klasické čtyřky a poté dvojka, kde jsou dvě sedačky vedle sebe.

Jako výhodu pro místní mohu zmínit, že i na regionálních spojích platí cashback, který dříve u studentů a seniorů sabotoval státní slevy.

Z dotazníků spokojenosti lze poznat, že se snaží LeoExpress uspokojit své zákazníky. Na přiložené fotce můžeme vidět, že LE třídí, což vidím ve vlaku poprvé a velice to cením!

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.