OneTicket si koupilo téměř 7 tisíc lidí, nyní spouští prodej online jízdenek.

OneTicket 27. zář 2020

OneTicket vyzkoušelo již 6710 cestujících. K této události OneTicket spouští prodej online jízdenek. Cestující si nyní mohou vyzkoušet koupi jízdenek i přes internet, či mobilní aplikaci. Fungování celého OneTicketu v praxi vyzkoušel 26.9.2020 ministr dopravy Karel Havlíček osobně.

„Projekt OneTicket patří společně s elektronickou dálniční známkou k nejdůležitějším dopravním projektům v Česku. Chtěl jsem se tedy osobně přesvědčit, zda funguje, jak má. Jsem rád, že lidé mají o projekt zájem, což dokazují aktuální čísla.“ uvedl ministr Havlíček.

Z 6710 prodaných jízdenek (k 25.9.2020) v celkové hodnotě 310 287 Kč jich nejvíce vydaly pokladny Českých drah (6474). Nejčastěji si je lidé kupovali v Plzni, ale využití našly napříč všemi dosud zapojenými dopravci.

Přehled využítí jízdenky OneTicket ZDROJ: OneTicket

„Systém a jeho základní funkce fungují. Pilotní provoz není pouhé testování, provázejí jej reálné finanční transakce, tržby z jízdného jsou vyúčtovány a finančně vypořádány. Podstatou pilotního provozu je ladění systému a oprava případných chyb tak, aby byl systém připraven na spuštění do rutinního provozu letos v prosinci,“ uvedl mluvčí projektu OneTicket Martin Opatrný. To zahrnuje i plán testování elektronických jízdenek a mobilní aplikace.

Provoz OneTicketu. ZDROJ: OneTicket

Jako zajimavost lze zmínit, že OneTicket nebude využívat, ani respektovat dynamický ceník dopravců a bude poskytovat slevu na zpáteční jízdenky. Zrušení zpátečních jízdenek, tedy i její slevy bylo dosti kritizovanou změnou u Českých Drah.

QR kódy ke stažení aplikace ZDROJ: OneTicket

ZDROJ TITULNÍHO OBRÁZKU: GWTR.CZ, Motorová jednotka 628 zajišťující provoz na rychlíkové lince Plzeň - Most R25, tato linka je zapojena do systému OneTicket.

Zdroj: TZ OneTicket

Tagy

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.
GamerHost Banner