Královéhradecký kraj a změny se společností ČD

ČD 15. říj 2021

Královéhradecký kraj čeká dalších 10 let s  Českými drahami.

Nově bude v celém Královéhradeckém kraji jezdit více než 70% novějších vlaků.

V roce 2024 dopravce nasadí sedm nových elektrických jednotek na trasu: Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové – Týniště nad Orlicí. Po dokončení plánované elektrifikace tratě až do Solnice budou jednotky zajíždět do Rychnova nad Kněžnou, do té doby budou obsluhovat úsek Týniště nad Orlicí – Choceň.

Nové motorové jednotky (16 kusů) dopravce nasadí na spoje jedoucí z Hradce Králové do Svobody nad Úpou a Broumova a z Trutnova přes Starou Paku a Chlumec nad Cidlinou do Kolína. Následující rok dráhy nasadí deset motorových jednotek, které zajistí přepravu na trase Hradec Králové – Doudleby nad Orlicí – Letohrad/Rokytnice v Orlických horách.

V roce 2026 začne jezdit sedm motorových jednotek na trase Náchod – Týniště nad Orlicí – Choceň a Starkoč – Broumov.

Změny se dočkají také nové kolejové vozy. Nové vozy budou nízkopodlažní, doplňkové systémy pro osoby s omezenou schopností pohybu, akustické a informační systémy, WiFi a zásuvky (230v).

Nová jsou také pravidla. Nadále budou České dráhy součástí  IDS IREDO, tato změna ponechá tarif dopravce. Zároveň bude možné využít státní jednotný tarif při cestování drážními dopravci po celé ČR.

Tagy

Jiří Javůrek

Blázen do vlaků, aut, elektriky a moderní technologie. Kontakt: javor.cekuj@seznam.cz , instagram: @javor_vlaky

Bomba! Úspěsně jste se přihlásil do odběru novinek.
Výborně! Dokončete postup pro plný přístup.
Vítejte zpět! Byl/a jste úspěšně přihlášen/a!
Úspěch! Nyní máte přístup k veškerému obsahu.
GamerHost Banner